1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, który ma nas przygotowywać na ostateczne przyjście Chrystusa oraz na przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich na adwentowe Msze święte roratnie w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zachęcamy młodzież i dzieci. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, by z lampionami lub ze świecami licznie uczestniczyli w tej Mszy Świętej sprawowanej ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 2. Msze święte w kościele parafialnym sprawowane są w tygodniu, poza środą i piątkiem, w kaplicy.
 3. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia – początek o godz. 17.00. W Pierwszy Piątek miesiąca wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze Święte: Zborów godz. 10.00; Kamień godz. 17.00; Dębe godz.19.00. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną Pierwszej Soboty miesiąca – 7 grudnia: ks. Proboszcz od godz. 14.00, ks. Mariusz od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób telefonicznie lub w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania, tj. po wieczornej Mszy świętej. Prosimy także o zgłoszenie na nadchodzącą I Sobotę miesiąca tych chorych, którzy chcą przystąpić do tzw. spowiedzi świątecznej. Także w Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 4. W piątek w Kamieniu o godz. 17:00 Msza święta odpustowa ku czci Świętego Mikołaja Biskupa. Przewodniczyć jej będzie J.E. Edward Janiak. Ksiądz Biskup dokona także poświęcenia kościoła po ukończonych pracach remontowych. Do wspólnej modlitwy i świętowania Odpustu św. Mikołaja zapraszamy Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków, Poczty Sztandarowe, Asystę, Ministrantów oraz Parafian i Gości.
 5. Od soboty 7 grudnia, w zakrystii, kancelarii parafialnej i przed kościołami po Mszach świętych będzie można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Eucharystii o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej medalików z wizerunkiem Matki Bożej Dębskiej. Wszystkie dzieci wychodzące po Mszy świętej z kościoła obdarowane zostaną odpustowym słodkim prezentem od św. Mikołaja.
 7. Także w nadchodzącą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca – taca inwestycyjna. Zechciejmy wesprzeć modlitwą i ofiarą naszą wspólnotę parafialną.
 8. W minionym tygodniu w kościele parafialnym zainstalowane zostały maty grzewcze w ławkach i przy ołtarzu. Jest to ogrzewanie energooszczędne, które coraz częściej stosuje się w kościołach ponieważ nie ma ono negatywnego wpływu na mury i nie jest szkodliwe dla ludzi. Jak już informowaliśmy, musi ono zostać zapłacone do kwietnia przyszłego roku. Natomiast do kaplicy zakupione zostały energooszczędne grzejniki. Kaplice filialne zostały zaopatrzone w nagrzewnice elektryczne.
 9. Na Radio Maryja i Telewizję Trwam zebrano do puszek przed kościołami 228.50 gr. Bóg zapłać za dar serc.
 10. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł. Nawiązując do istniejącej już w naszej parafii tradycji „tytki charytatywnej” – akcji przedświątecznej wspomagającej osoby w parafii najbardziej potrzebujące, wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą pustą „tytkę”, by napełnić ją produktami spożywczymi i do 16 grudnia przynieść do zakrystii lub biura parafialnego.
 11. W najbliższą sobotę prosimy o zadbanie o kościół w Dębem panie z Kobierna: Stefanię Pawlak, Barbarę i Agnieszkę Klepanda, Annę i Barbarę Fibingier, Jadwigę Wałęsa, Ewę Mocną, Barbarę Wiatrowską i Barbarę Broczek.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i do zakupu kalendarza na 2020 r. wydanego przez naszą Parafię.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Pani Dębskiej na czas adwentowego czuwania modlitewnego.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz