1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, czasu który ma nas przygotowywać na ostateczne przyjście Chrystusa oraz na przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. Msze święte roratnie w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 2. Dziś też na Mszy św. o godz.11:00 spotkanie z dziećmi i rodzicami klas III.
 3. W środę o 19:00 Kółko Gitarowe.
 4. W czwartek w Kamieniu o godz. 18:00 Msza św. odpustowa ku czci Świętego Mikołaja Biskupa. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Orkiestrę z Kamienia, Druhów Strażaków, Poczty Sztandarowe, Asystę, Ministrantów oraz Parafian i Gości.
 5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. Pierwszy Czwartek w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia. Początek od godz. 17.00. Pierwszy Piątek miesiąca, Msze Święte: Zborów godz. 15.30, Kamień godz. 16.30, Dębe godz. 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św.:
 • Dębe – godz. 9:00 i 18:00
 • Zborów – godz. 16:00
 • Kamień – godz. 17:00.
 1. Rekolekcje Adwentowe od 09.12. do 11.12. głosił będzie ks. Mariusz Buczek – proboszcz parafii Bł. Bogumiła w Szczytnikach. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy do licznego udziału. Program w gablotach przed kościołami, na stronie internetowej parafii oraz przy Sołectwach.
 2. W II niedzielę Adwentu przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu zbiórka do puszek dla żyjących tam naszych braci w Chrystusie.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: + Bolesław Kryszczak; + Edward Kupaj Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom ze Starego Nakwasina: Krystynie Kaźmierczak, Monice Bekalarek, Katarzynie Jakubczak, Marii Marzuchowskiej, Marii Ząbczyńskiej i Beacie Pluta oraz za złożoną ofiarę w wysokości 80zł, do której dołożyły się Anna Stasiak i Magdalena Łagoda. W tym tygodniu prosimy Panie ze Szkurłat: Danutę Chaberską, Krystynę Sałata, Barbarę Olczak, Barbarę Piotrowską, Bożenę Bartoszek, Annę Glapa, Magdalenę Ole, Renatę Wąsik i Mariolę Wiatrowską o zadbanie o kościół parafialny
 5. W ubiegłą niedzielę na Radio „Maryja” i Telewizję TRWAM zebrano 143,50 zł.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego
 7. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł. Nawiązując do ubiegłorocznej „tytki charytatywnej” – akcji przedświątecznej wspomagającej osoby w parafii najbardziej potrzebujące, wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą pustą „tytkę”, by napełnić ją produktami spożywczymi i do 16 grudnia przynieść ją do zakrystii lub do biura parafialnego.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Dębskiej na czas adwentowego czuwania modlitewnego.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz