(Mt 26, 14 – 27, 66)

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Z uwagi na epidemię prosimy, aby parafianie najważniejsze dla naszej wiary wydarzenia Misterium Paschalnego przeżywali na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączyli się ze wspólnotą Kościoła poprzez radiowe, telewizyjne lub internetowe transmisje Mszy św. i liturgii Triduum Paschalnego. Na przykład liturgia Triduum transmitowana będzie przez TVP3 codziennie od godz. 18.00 z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pragnącym wziąć udział w uroczystościach w świątyni w Dębem przypominamy, że liczba wiernych nie może przekroczyć 5 osób.
  2. Pamiętajmy, że czas spowiedzi wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku do 7 czerwca). Z uwagi na epidemię w naszej parafii do odwołania nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961) mówi, że gdy nie ma możliwości wyspowiadania się, można jednak uzyskać stan łaski. Warunkiem jest wzbudzenie w sobie aktu żalu doskonałego i mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe. W sytuacjach wyjątkowych w sprawie skorzystania z sakramentu pokuty prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w Dębem do środy Wielkiego Tygodnia od godz. 9.30 do 16.30, a Msza św. w intencji chorych, umierających i służby medycznej oraz o powstrzymania pandemii sprawowana jest w różnych godzinach w ciągu dnia.
  4. Święte Triduum Paschalne w naszej Parafii (z obecnością tylko 5 wiernych w kościele): W WIELKI CZWARTEK początek Liturgii Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00; W WIELKI PIĄTEK o godz. 15.00 – Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 21.00; WIELKA SOBOTA – Adoracja przy Grobie Pańskim w godz. 9.00 ̶00. Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 18.00, na jej zakończenie zamiast procesji, błogosławieństwo całej parafii Najświętszym Sakramentem przed drzwiami kościoła.
  5. W WIELKI PIĄTEK obowiązuje post ścisły co do jakości i ilości spożywanych pokarmów, a w WIELKĄ SOBOTĘ zachęcamy do postu jakościowego, tzn. powstrzymania się od pokarmów mięsnych. W tym roku nie będzie święcenia pokarmów w świątyni, a ich błogosławieństwo powinno być dokonane w domu przez jednego z członków rodziny przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa na stronie internetowej parafii.
  6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Rezurekcji o godz. 6.00, a w Poniedziałek Wielkanocny rozkład Mszy św. niedzielny.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana +Zofia Kołodziejczyk. Obejmijmy Ją i wszystkich naszych zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  8. Kancelaria jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  9. Dziękujemy za środki zebrane na fundusz wywozu śmieci z cmentarza parafialnego mieszkańcom: sołectwa Biernatka i sołtysowi Krzysztofowi Ukleja za 442 zł, sołectwa Dębe−Szkurłaty i sołtysowi Pawłowi Olejniczakowi za 1.723 zł oraz sołectwa Morawin i sołtysowi Janowi Kraszkiewiczowi i Józefowi Haładynowi za 1.810 zł.
  10. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom z Dębego: Barbarze Michalak i Genowefie Tomaszewskiej oraz za ofiarę 20 zł. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny nie więcej niż 5 pań z Dębego: Jadwigę Tomczak, Karolinę Kliber, Krystynę Kłodzińską, Mirosławę Witczak, Mirosławę Goral, Henrykę Ziemba, Justynę Kobierską.

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionej niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa