1. Dzisiejsza niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu zaprasza nas do zawierzenia siebie i naszych najbliższych Jezusowi, Maryi i św. Józefowi, ale także do kształtowania naszego codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. O godz. 10.45 i o godz. 12.15 zapraszamy wszystkich na „Kolędowanie przy żłóbku”. Dzisiaj o godz. 12.30 zawierzenie rodzin Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Dębskiej.
  2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. O 17.30, podczas uroczystego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy, będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i za wszystkie dni kończącego się roku oraz wspólnie przepraszać Ojca Przedwiecznego za popełnione grzechy. Po nabożeństwie o godz.18.00 Msza św.
  3. .We wtorek w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym (nie będzie jednak Mszy św. w Dębem o godz. 8.00).
  4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego modlitwa w intencji Rodzin i Obrony Życia. Początek od godz. 17.00. W Pierwszy Piątek miesiąca nie będzie – ze względu na wizytę duszpasterską – Mszy św. w kościołach filialnych. Zapraszamy do kościoła parafialnego w Dębem na 18.00. Spowiedź 30 minut przed Mszą św. Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do wspólnej modlitwy i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Pierwszą Sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 18.00. Z uwagi na odwiedziny chorych przez kapłanów z posługą sakramentalną przed świętami Bożego Narodzenia i okres kolędowy, w Pierwszą Sobotę stycznia nie będzie odwiedzin chorych
  5. Spotkanie Scholii Szczygiełki w piątek o godz.19.00.
  6. Biuro parafialne w czasie Kolędy czynne: w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach wieczornych. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Tego dnia w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów napiszemy – zgodnie z tradycją – pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara z cyfrą roku Pańskiego 2019. Litery te jednak są także pierwszymi literami łacińskiej prośby: Christus mansionem benedicat., o to aby Chrystus błogosławił nasz dom. Jest to też dzień kończący Nadzwyczajny Rok św. Józefa.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: + Wanda Chojnacka, +Zofia Łyszczyńska. Obejmijmy Je i naszych bliskich zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  9. W comiesięcznej zbiórce do puszek przed kościołami na Radio Maryja i Telewizję Trwam zebrano 164,55 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  10. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom z Dębego: Monice Chojnackiej, Katarzynie Kot, Anecie Tomaszewskiej, Annie Makowskiej i Henryce Tomczak oraz za ofiarę złożoną na kwiaty w wysokości 50 zł. Prosimy dalsze panie z Dębego: Halinę, Honoratę i Zofię Michałek, Marię i Magdalenę Białkowską, p. Bałch, Marię Mikołajczyk, Wandę Pospiech i Ewę Pastuszak o zadbanie o nasz kościół parafialny.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun

Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz