Łk 2,22-40

Łk 2,22-40

  1. Dziękuję wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę podczas Pasterek i na Mszach św. w czasie świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych i uczy nas kształtowania życia na wzór Świętej Rodziny.
  3. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz.18.00 Msza św. dziękczynno-błagalna, przepraszająca Ojca Przedwiecznego za popełnione grzechy, z podziękowaniem za wszelkie dobro i otrzymane łaski. Na zakończenie Eucharystii odśpiewany zostanie hymn Ciebie, Boga, wysławiamy…
  4. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia będziemy obchodzić także Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Kultura troskliwości jako droga do pokoju”, będącym tytułem Orędzia Ojca św. Franciszka ogłoszonego w związku z tym dniem.
  5. Tego dnia przypada również Pierwszy Piątek Miesiąca. Pamiętajmy o ofiarowaniu intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. W Pierwszą Sobotę ze względu na epidemię odwiedziny u starszych i chorych tylko w nagłych wypadkach. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 18.30.
  6. W rozkładzie Mszy św. kolędowych nastąpiła drobna korekta. Dnia 2.01.2021r. na Msze św. z błogosławieństwem kolędowym o godz. 17.00 zapraszam wszystkie osoby starsze i chore z całej Parafii, a nie mieszkańców Podzborowa, dla których na wspólne spotkanie na Eucharystii wyznaczony został dzień 29.12.2020 roku.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: +Witold Olbrych. Obejmijmy Jego i naszych zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  8. W minionym tygodniu anonimowi Darczyńcy ofiarowali 300 zł na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za dar serca.
  9. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom ze Starego Nakwasina i Kolonii Dębe: Krystynie i Tomaszowi Kaczor oraz Renacie Pawelec. Do Ich ofiary 80 zł na kościół dołożyła się Simona Maciak i Irena Pawelec. W najbliższą sobotę prosimy o zadbanie o naszą świątynię panie ze Starego Nakwasina: Urszulę Kowalską, Eugenię Wożniak, Marzenę Pasternak, Alinę Derbich, Monikę Machowską i Małgorzatę Nogaj.
  10. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego oraz zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem Matki Bożej Dębskiej. Wszystkie ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

Parafianom i Gościom

życzę Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 

Ks. Sławomir Kęszka