1. Dzisiejszą niedzielą kończy się Adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia . Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar.
 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na święta Bożego Narodzenia państwu Genowefie i Zdzisławowi Tomaszewskim z synem Krzysztofem oraz sołtysowi Pawłowi Olejniczakowi, a pani Annie Twardowskiej za ofiarowane do kościoła choinki.
 3. Parafianie i Goście, którzy w Adwencie nie przystąpili do sakramentu pojednania mogą jeszcze skorzystać ze Spowiedzi Świętej w poniedziałek w kościele parafialnym w Dębem od godz. 9.00 do 9.30.
 4. W Wigilię zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy ze wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamaniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Pamięcią obejmijmy także tych, którzy już odeszli do Domu Ojca, a nas kochali i dla nas się trudzili. Pamiętajmy o zachowaniu postnego charakteru tego dnia. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 w Kamieniu i Zborowie, a o godz. 24.00 w Kościele Parafialnym. Połowa tacy z „Pasterki” przeznaczona jest na Fundusz diecezjalny „Pro Familia.”
 5. W pierwszy dzień świąt Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie, poza tym rozkład Mszy Świętych niedzielny. W drugi dzień Świąt Msze Święte według porządku niedzielnego.
 6. W czwartek, 27 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską – Kolędę. Zgodnie z tradycją na stole przykrytym obrusem powinny się znaleźć: krzyż, zapalona świeca, Pismo Święte oraz woda święcona z kropidłem. Prosimy o zorganizowanie transportu dla kapłanów. Szczegółowy program na najbliższe dni w gablotach przed kościołami.
 7. Biuro parafialne w czasie Kolędy czynne: w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach wieczornych. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 8. W piątek, 28 grudnia, po wieczornej Mszy św. spotkanie Scholii Szczygiełki. Ksiądz Mariusz wszystkich serdecznie zaprasza.
 9. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo rodzin.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy odpowiadając na naszą prośbę włączyli się do akcji „tytka charytatywna” i dopomogli swoimi darami tym, którzy zasługują na naszą wrażliwość i serce.
 11. Dzisiaj przed Kościołami comiesięczna zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 12. W ubiegłym tygodniu Ksiądz Proboszcz głosił rekolekcje w parafii św. Barbary w Odolanowie. Wierni z tamtejszej parafii, którzy modlili się przed kopią wizerunku naszej Madonny ze szczygłem, na rozwój kultu Matki Bożej Dębskiej złożyli ofiarę w wysokości 3.500 zł.
 13. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom z Dębego: Marii Sałacie i Ewie Kowalskiej oraz za złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 60 zł, do której dołożyła się Anna Grzeluszka. W tym tygodniu prosimy dalsze panie z Dębego: Monikę Chojnacką, Katarzynę Kot, Anetę Tomaszewską, Lidię Tomiec, Annę Szlenkier, Annę Makowską, Mirosławę Włodarczyk i Henrykę Tomczak o zadbanie o kościół parafialny.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

 

 

Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Wigilia Bożego Narodzenia będzie czasem przebaczenia i wzajemnej miłości .Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Nowonarodzonego Syna.

 

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz