1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Ten dzień jest również dziękczynieniem za nasz chrzest. Od jutra w liturgii będziemy przeżywali Okres Zwykły .Z racji panującej w naszym kraju tradycji śpiew kolęd poza liturgią możliwy jest do 2 lutego.

 2. Dzisiaj też Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie bp Łukasz Buzun. Po Mszy św. spotkanie w refektarzu seminaryjnym. Wszystkich członków Parafialnej Akcji Katolickiej zapraszamy.

 3. W dzisiejszą II niedzielę miesiąca, składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszego kościoła.

 4. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas do tej pory z wizytą duszpasterską składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary. Do tej pory byliśmy u 740 rodzin, nie przyjęło nas 13 rodzin. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie się wszystkich, którzy z jakichkolwiek przyczyn nie mogli przyjąć nas w domach. Kolęda uzupełniająca w sobotę, 19.01.

 5. W minionym tygodniu dla Scholii Szczygiełki zakupiony został sprzęt nagłaśniający (mikrofony pojemnościowe i mikser) za 2 tys. zł.

 6. Zachęcamy chłopców do zgłaszania się do służby ministranckiej. Czekamy na Was po każdej Mszy św., a także przyjmujemy zgłoszenia podczas Kolędy.

 7. Przypominamy, że biuro parafialne w czasie Kolędy czynne jest: w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach wieczornych. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

 8. W piątek, 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Towarzyszyć mu będzie hasło z Księgi Powtórzonego Prawa „Dąż do sprawiedliwości”

 9. W sobotę 19 stycznia przypadają imieniny Księdza Wikariusza. Mariusza Drzymały. Msza św. w intencji solenizanta w niedziele, 20 stycznia o godz. 11.00.

 10. Także w nadchodzącą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Spotkanie Opłatkowe wspólnot działających przy naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: + Krzysztof Tułacz. Obejmijmy Jego i naszych bliskich zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 12. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom z Dębego: Krystynie Kwaśniewskiej, Agnieszce Walczak, Bartoszowi i Leszkowi Dreczko, Barbarze Michalak, Genowefie Tomaszewskiej i Urszuli Jakubczak oraz za złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 90 zł. Prosimy dalsze panie z Dębego: Jadwigę Tomczak, Karolinę Kliber, Krystynę Kłodzińską, Mirosławę Witczak, Mirosławę Goral, Henrykę Ziemba i Justynę Kobierską o zadbanie o nasz kościół parafialny

 13. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun i Gościa Niedzielnego

Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz