(Mt 3, 13-17)

(Mt 3, 13-17)

  1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Ten dzień jest również dziękczynieniem za nasz chrzest. Od jutra w liturgii będziemy przeżywali Okres Zwykły. Z racji naszej polskiej tradycji śpiewanie kolęd, poza liturgią, możliwe jest do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. W dzisiejszą II niedzielę miesiąca taca inwestycyjna. Składamy podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Do tej pory byliśmy u 650 rodzin. Nie przyjęło nas 12 rodzin. Wszystkich polecamy dobremu Bogu. Niech Boże błogosławieństwo, przez wspólną modlitwę, umocni wiarę w naszej parafii – w naszych rodzinach i domach. Dziękujemy za życzliwość, pomoc w transporcie oraz poczęstunek dla kapłanów.
  4. Przypominamy, że w trakcie Kolędy Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.15. Biuro parafialne czynne jest w środy i piątki w godzinach wieczornych. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  5. W niedziele 19 stycznia przypadają imieniny Księdza Wikariusza Mariusza Drzymały. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 9.30 w kościele filialnym św. Michała Archanioła w Zborowie. Prosząc o Boże błogosławieństwo i polecając Księdza Mariusza opiece Matki Bożej Dębskiej pamiętajmy w tym dniu także o złożeniu Jemu życzeń.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana +Józefa Trzepacz. Obejmijmy Ją i wszystkich naszych zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  7. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Agnieszce i Rafałowi Kowalskim z Dębe Górka i za ofiarę na kwiaty w wysokości 60 zł, do której dołożyły się Teresa Gruszka i Władysława Olek. W najbliższą sobotę prosimy o zadbanie o naszą świątynię panie z Dębego: Patrycję Kinder, Ewę Kobierską, Marię Mikołajczyk, Ilonę Szymczak, Mirosławę Gaj, Małgorzatę Nawrocką i Annę Zakret.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna, Gościa i Małego Gościa Niedzielnego oraz do zaopatrywania się w dewocjonalia związane z kultem maryjnym naszej Matki Bożej Dębskiej i do zakupu kalendarza na 2020 r. wydanego przez naszą Parafię.

Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz