1. Dziś w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz Tydzień modlitw o powołana kapłańskie i zakonne. Za tydzień wspólnie z nami – w tej jakże ważnej intencji, będą się modlili klerycy z Seminarium Duchownego.
  2. Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski w związku z niedzielą została przeniesiona z 8 maja na 9 maja br.
  3. Różaniec Fatimski z procesją wokół świątyni parafialnej w piątek o godz. 16.15. Czcicieli Maryi zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. Miesiąc maj to czas szczególnej modlitwy i miłości do Matki Bożej. Nabożeństwa maryjne w kościele parafialnym w Dębe w tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa, sobota o godz. 16.45; piątek po Mszy św. o godz. 18.00; niedziela godz. 7.45. W czwartek nabożeństwo majowe przy Grocie Maryi po Eucharystii o godz. 18.00. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na wspólną modlitwę.
  5. Solenizantkom i Solenizantom obchodzącym w nadchodzącym tygodniu imieniny składam życzenia wielu łask Bożych oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Dębskiej. Szczęść Boże!
  6. Jest do nabycia publikacja Ocaleni przez Świętego Józefa. Wspomnienia Polskich Księży – byłych więźniów obozu koncentracyjnego KL Dachau. Książka ta jest cegiełką – darem serca na przygotowywane co roku Ogólnopolskie Uroczystości Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w naszej Diecezji oraz w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa Kaliskiego. Wszystkim Darczyńcom składam podziękowanie.
  7. Dziś II niedziela miesiąca modlitwą i darami serc wspierajmy naszą Parafię. Bóg zapłać!
  8. W tym tygodniu kancelaria Parafii dostępna: środa, czwartek, piątek po Eucharystii o godz. 18.00.
  9. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła parafialnego osobom z Dębe Górka: Teresie Kurzepa, Helenie Zawiślak, Wandę Filipowicz, Darii Filipowicz, Katarzynie Chojnackiej, Katarzynie Wasik, Patrycji Glapa oraz za ofiarę 140 zł. na kwiaty, do której dołożyła się Maria Chojnacka. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o naszą świątynię parafialną kolejne osoby z Dębe Górka: Marię Pastuszak, Władysławę Olek, Edytę Zwierzchowską, Irenę Kowalską, Janinę Kucman, Marię Góral, Krystynę Wilner, Teresę Gruszka, Aleksandrę Matuszak, Mirosławę Kinder.
  10. Zachęcam do czytania czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

  

Parafianom

życzę Bożego błogosławieństwa.

Wszystkich powierzam Matce Bożej Dębskiej

i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

 

Ks. Sławomir Kęszka