(J 10, 1-10)

(J 10, 1-10)

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy ją w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. W intencji powołań modlić się będziemy na koniec każdej Mszy św.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Polecajmy w osobistej modlitwie Druhów Strażaków z naszej parafii, zawsze gotowych służyć nam swoją pomocą.
 3. W dalszym ciągu w kościele parafialnym w Dębem we Mszy św. uczestniczyć może 20 osób, w Kamieniu – 17, a w Zborowie − 6 z zachowaniem przepisów władz państwowych. Osoby, które mają zamówione intencje mszalne proszone są o wcześniejsze przyjście do kościoła w celu zajęcia miejsc. Przepis o liczbie osób w kościele dotyczy także Mszy pogrzebowych. Na cmentarzu w pogrzebie uczestniczyć może nie więcej niż 50 osób.
 4. Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od udziału w kościele w Mszach św. niedzielnych i świątecznych, udzielona do odwołania przez bpa Edwarda Janiaka. Jednoczmy się na modlitwie poprzez środki masowego przekazu i podejmujmy Komunię duchową.
 5. W związku z epidemią nie ma jeszcze spowiedzi w kościele. W razie potrzeby do Sakramentu pokuty przystąpić można jedynie po wcześniejszym umówieniu się z księdzem Proboszczem.
 6. W czwartek, Pierwszy Czwartek Miesiąca. W łączności z Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu polecajmy nasze rodziny Patronowi Kościoła Powszechnego.
 7. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy w modlitwie o księdzu Biskupie Seniorze Stanisławie Napierale – Pierwszym Biskupie Diecezji Kaliskiej oraz o księdzu Biskupie Seniorze Teofilu Wilskim, który tego dnia obchodził będzie jubileusz 25-lecia święceń biskupich.
 8. Łączmy się duchowo ze sprawowanymi w naszej parafii nabożeństwami majowymi, odmawiając Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam też wiernych, z zachowaniem przepisów państwowych, na nabożeństwo do kościoła w Dębem w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w Dębem zostaje zawieszona z powodu bardzo małej ilości wiernych nawiedzających Pana Jezusa Eucharystycznego.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana + Marianna Jamroziak i + Teresa Marciniak. Obejmijmy Je i wszystkich naszych zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 11. Cmentarz jest otwarty, ale z bieżącej wody nie można korzystać ze względu na suszę i brak środków finansowych na jej opłacanie.
 12. Kancelaria Parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 13. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Morawina: Marcie Kiczman i Janowi Kraszkiewiczowi oraz za ofiarę na kościół 160 zł, do której dołożyły się: Ala Haładyn, Agata i Janina Kraszkiewicz, Dorota Krzyżaniak, Jolanta Stefańska i Magdalena Zgirska. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Morawina: Monikę Łuczak, Hannę Leszczyńską, Zofię Krystera, Alinę Łukacką, Annę i Marię Kopczyńskie, Annę Tomaszewską, Annę i Krystynę Czelusta.

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz