(Łk 24, 13-35)

(Łk 24, 13-35)

 1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Biblijna, ale nie tylko dzisiaj starajmy się czytać Pismo Święte i w mocy Słowa Bożego odnajdywać drogowskazy życia chrześcijańskiego. Dzisiaj też po każdej Mszy św. śpiewane są suplikacje Święty Boże, Święty mocny… w intencji ustania pandemii i oddalenia groźby suszy.
 2. W dalszym ciągu w kościele parafialnym w Dębem we Mszy św. uczestniczyć może 20 osób, w Kamieniu – 17, a w Zborowie − 6 z zachowaniem przepisów władz państwowych. Dotyczy to także Mszy pogrzebowych. Na cmentarzu w pogrzebie uczestniczyć może nie więcej niż 50 osób.
 3. Przypominam o dyspensie od udziału w Mszach św. niedzielnych i świątecznych w kościele udzielonej do odwołania przez bpa Edwarda Janiaka oraz o jednoczeniu się na modlitwie poprzez środki masowego przekazu i praktykowaniu Komunii duchowej
 4. W środę, 29 kwietnia, 75. rocznica wyzwolenia KL Dachau i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W tym roku przypada też 50. rocznica poświęcenia Kaplicy Wdzięczności i Męczeństwa ufundowanej przez księży dachauowczyków w podziemiach Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Msza św. w intencji fundatorów odprawiona zostanie w tej Kaplicy 28.04. o godz. 19.00, a 29 kwietnia o godz. 12.00 sprawowana będzie, przez Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Wrocławskiej, uroczysta Eucharystia. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie odrestaurowanej Kaplicy. Łączmy się duchowo z kaliskim Sanktuarium w modlitwie w intencji Księży-Męczenników, którzy pracowali w dębskiej parafii i prośmy też o łaski Ducha Świętego dla księży obecnie pracujących w Kościele Chrystusowym i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o które będziemy modlić się też w nadchodzącą niedzielę przeżywaną jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania
 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca Msze św. w Dębem sprawowane będą wg zamówionych intencji. W związku z epidemią Msze św. w Zborowie i Kamieniu nie będą odprawiane. Informacje o dyżurach spowiedniczych podane zostaną wkrótce. Z uwagi na bezpieczeństwo odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną w Pierwszą Sobotę w dalszym ciągu są zwieszone. Ogarniam wszystkich codzienną modlitwą, a w nagłych wypadkach proszę o kontakt telefoniczny.
 6. W piątek, 1 maja, wspominamy św. Józefa, rzemieślnika. Ogarnijmy naszą modlitwą ludzi pracujących i tych, którzy z powodu obecnych trudności stracili lub mogą stracić pracę. Tego dnia rozpoczynamy też nabożeństwa majowe i zapraszamy na nie do kościoła w Dębem w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00.
 7. Uroczystość NMP Królowej Polski z racji przypadającej 3 maja IV Niedzieli Wielkanocnej przeniesiona jest w tym roku na 2 maja. Rozkład Mszy św. niedzielny: Dębe godz.8.00 − dla dorosłych; godz. 12.00 – z udziałem dzieci; Zborów − godz.9.30; Kamień – godz.10.45.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w Dębem codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-16.30. Msza św. w intencji chorych i umierających, osób zajmujących się chorymi oraz o powstrzymanie pandemii i oddalenie klęski suszy w różnych godzinach w ciągu dnia.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana +Piotr Kmiecik. Obejmijmy Jego i wszystkich naszych zmarłych modlitwą – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 10. Cmentarz jest już otwarty, ale z bieżącej wody nie można korzystać ze względu na suszę i brak środków finansowych na jej opłacanie.
 11. Kancelaria Parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 12. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Morawina: Janinie Wawrzyniak, Renacie Konopa, Tadeuszowi i Remigiuszowi Marczyńskim i Józefowi Haładynowi oraz za ofiarę 200 zł, na kościół, do której dołożyły się: Alicja Góra, Monika Banasiak, Alicja Łuczak, Bernardeta Witczak, Agnieszka Fułek i Wioletta Pogorzelec. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Morawina: Alinę Haładyn, Magdalenę Zgirską, Ewę Smoliga, Martę Kiczman, Jolantę Stefańską, Ewę, Janinę i Małgorzatę Kraszkiewicz, Dorotę Krzyżaniak i Agnieszkę Tomczak

 

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz