J 20, 19-31

J 20, 19-31

 1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. zawierzenie parafian Bożemu Miłosierdziu. W miarę możliwości odmówmy w godzinie Miłosierdzia (godz. 15.00) Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem: za służby medyczne, porządkowe, wolontariuszy.
 2. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych od jutra, tj. 20 kwietnia 2020 r., liczba wiernych znajdujących się w kościele uzależniona jest od jego powierzchni (1 osoba na 15 m2). Zatem w kościele parafialnym w Dębem we Mszy św. uczestniczyć może 20 osób, w Kamieniu – 17 osób, a w Zborowie − 6 osób. Poza tym wierni podczas liturgii zobowiązani są do zachowania przynajmniej 2 metrów odstępu między poszczególnymi osobami i zasłaniania nosa i ust maseczkami lub innymi elementami ochronnymi. Dotyczy to także Mszy pogrzebowych i ceremonii na cmentarzu z udziałem maksymalnie 20 osób. Wierni przystępujący do Komunii świętej winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części maseczki lub innego elementu ochronnego.
 3. Cmentarz nadal pozostaje zamknięty dla odwiedzających groby bliskich, a wyjątek stanowi obrzęd pochówku zmarłych i prace kamieniarskie.
 4. Przypominamy o udzielonej do odwołania przez bpa Edwarda Janiaka dyspensie od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych oraz o jednoczeniu się na modlitwie poprzez środki masowego przekazu i praktykowaniu Komunii duchowej.
 5. Jutro Diecezjalny Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. W modlitwie prośmy Pana Boga o potrzebne łaski dla kapłanów z naszej diecezji i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W czwartek uroczystość św. Wojciecha BM − patrona Polski oraz Akcji Katolickiej.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w Dębem codziennie od godz. 9.30 do 16.30, a Msza św. w różnych godzinach w ciągu dnia w intencji chorych, umierających i osób zajmujących się chorymi oraz o powstrzymanie pandemii.
 8. Ponieważ posługę w naszej Parafii pełnić będzie jeden Kapłan, od pierwszej soboty maja (2.05.) ulega zmianie porządek niedzielnych i świątecznych Mszy Świętych:
 • Dębe godz.8.00 − Msza św. dla dorosłych; godz. 12.00 – Msza św. z udziałem dzieci;
 • Zborów − godz.9.30;
 • Kamień – godz.10.45.
 1. Pierwsza Komunia Dzieci z naszej Parafii przeniesiona została na 6 września b.r.
 2. Kancelaria Parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 3. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej państwu Oliwii i Krzysztofowi Sobczyńskim z Morawina i za złożoną przez nich ofiarę 100 zł na kościół. Za tydzień prosimy o zadbanie o kościół parafialny dalsze osoby z Morawina: Alicję Góra, Ewę Marczyńską, Janinę Wawrzyniak, Antoniego Marczaka, Monikę Banasiak, Alicję Łuczak, Elżbietę Haładyn, Agnieszkę Fułek i Wiolettę Pogorzelec.

 

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionej Niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz