1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na procesję w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Podziękowanie wszystkim za przystrojenie domów, szczególnie na trasie przejścia procesji z Najświętszym Sakramentem. Wyrażamy wdzięczność za uświetnienie obchodów uroczystości: Orkiestrze z Kamienia, Pocztom Sztandarowym, Asyście, Dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom. Cieszymy się z obecności na procesji Dzieci Pierwszokomunijnych i Komunii Rocznicowej. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i liczne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Msza Święta w intencji osób, które zaangażowały się przygotowanie i przebieg procesji sprawowana będzie na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 18:00, zaś w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30. Na zakończenie Oktawy w czwartek poświęcenie ziół, kwiatów i pierwocin zbóż.

 1. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek miesiąca. Zapraszamy szczególnie młodzież do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na centralne spotkanie młodzieży w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa. Początek o godz. 16:00. Następnie modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia.
 2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msze Święte: w Dębem o godz. 9:00 i 16:30. W Zborowie o 15.30.

Suma Odpustowa z procesją do czterech ołtarzy w Kamieniu o 18:00. Zapraszamy Asystę, Orkiestrę OSP Kamień, Strażaków, Ministrantów, Dzieci Pierwszokomunijne i Komunii Rocznicowej oraz wszystkich Parafian i Gości.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

 • Ołtarz I – p. Maria i Grzegorz Chojnaccy oraz sąsiedzi
 • Ołtarz II przy figurce – sąsiedzi miejsca
 • Ołtarz III – p. Kleczewscy i sąsiedzi
 • Ołtarz IV – mieszkańcy bloku 104

O przywiezienie i odwiezienie Feretronów prosimy p. Bogumiła Chojnackiego.

 1. W sobotę zapraszamy Parafian na Autokarową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu kościelnego o godzinie 8:00. Koszt 30 zł. Zapisy u Księdza Proboszcza.
 2. Bóg zapłać za ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam 171 zł.
 3. 26 czerwca odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Zapisy u ks. Wojciecha.
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni osobom z Florentyny: Justynie Kuligowskiej, Annie Wawrzyniak, Marii Jagielskiej, Irenie Pilas, Małgorzacie Barańskiej, Małgorzacie Amborskiej. Dziękujemy Aurelii Wawrzyniak za złożoną ofiarę i wszystkim pozostałym osobom za ofiarę na kościół w wysokości 70 zł. Bardzo prosimy o zadbanie o naszą świątynię dalsze osoby z Florentyny: Marzenę Bartosik, Krystynę Krysiak, Barbarę, Grażynę i Anetę Krupińskie, Anetę Przybylską, Danutę Gąsior, Małgorzatę Jakóbek ,Alicję Matysiak, Bożenę Szalską, Agnieszkę Jakubowską, Teresę Pasternak,
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna; Gościa Niedzielnego, Okno Wiary. Można także nabyć obraz na desce przedstawiający Matkę Bożą Dębską.
 6. Zapowiedzi przedślubne:

Cierlaczyk Andrzej, kawaler,  zam. par. Dębe; Agnieszka Kaczmarek, panna, zam. par. Pamięcin

Ciemcia Wacław, wdowiec, zam. par. Dębe; Maria Macke, wdowa, zam. par. Lisków

Krupiński Tadeusz, kawaler, zam. par. Koźminek; Joanna Olejniczak, panna, zam. par. Dębe

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz