1. 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom i Gościom za udział i wspólną modlitwę podczas Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej i za przygotowanie procesji w Kamieniu i Zborowie. Wyrażamy wdzięczność: Asyście, Dzieciom sypiącym kwiaty, Ministrantom, Dzieciom Pierwszokomunijnym i Komunii Rocznicowej, Orkiestrze i Strażakom. Za przygotowanie ołtarzy w Zborowie: pp. Radeckim, Romanowi Maślak, Krzysztofowi Kasprzak, Anecie Chabraś, Janowi Michalak, Janowi Jagielskiemu, Włodzimierzowi Kurek, Pawłowi Korzekwa, Bogdanowi Dzida, Piotrowi Ostrzycharz, Sławomirowi Piekarskiemu, Józefowi Kaczmarek, Józefowi Kubiak, Dariuszowi Dominiak, Sławomirowi Gałęzkiemu, Jackowi Cierniak, Stefanowi Noworolnik i ich Rodzinom. Za przygotowanie ołtarzy w Kamieniu: pp. Marii i Grzegorzowi Chojnackim oraz Sąsiadom; przy figurce – Mieszkańcom miejsca, pp. Kleczewskim i Sąsiadom, Mieszkańcom bloku 104 oraz p. Bogumiłowi Chojnackiemu za odwiezienie feretronów.
 2. Dziękujemy także wszystkim Parafianom, którzy w minioną niedzielę wzięli udział w pielgrzymce na dzień odpustu Opieki Świętego Józefa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa.
 3. Dzisiaj II niedziela miesiąca, ofiary z tacy przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary.
 4. W najbliższy poniedziałek, tj. 11 czerwca, do godz. 16:00 na parkingu przy kościele parafialnym zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery)
 5. We wtorek od godziny 9:00 – 10:00 osoby, które zdeklarowały się będą mogły odebrać pomoc z programu Caritas.
 6. W środę, 13 czerwca o godz. 17:15 Różaniec Fatimski z Procesją Figury Matki Bożej wokół świątyni parafialnej. Czcicieli Maryi zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po procesji o godz. 18:00 Msza św. a po niej nabożeństwo czerwcowe.
 7. Za tydzień, w niedzielę o godz. 12:30 spotkanie dla młodzieży. W czasie Mszy św. młodzież przedstawi nam scenki ewangelizacyjne.
 8. W miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu, ulegnie zmianie harmonogram Mszy Świętych niedzielnych;
 • w kościele parafialnym Msza św. 8:00 i 12:30;
 • w Zborowie Msza św. 9:30;
 • w Kamieniu Msza św. 10:45.
 1. Zapraszamy naszych Parafian i Gości do pielgrzymowania z Matką Bożą Dębską:
 • 26 czerwca – Pielgrzymka na Jasną Górę dla Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców. Zapisy u ks. Wojciecha.
 • 20 lipca – Pielgrzymko-wycieczka autokarowa do Świnic Warckich do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny i do Kopalni Soli w Kłodawie. Koszt dla dzieci i młodzieży 55 zł, zaś dla dorosłych 65 złotych. Zapisy u Ks. Proboszcza.
 1. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni osobom z Florentyny: Anecie Przybylskiej, Teresie Pasternak, Marioli Jakubowskiej, Bożenie Szalskiej, Martynie Bartosik, Karolinie Gąsior, Monice i Anecie Krupińskim. Bardzo prosimy o zadbanie o naszą świątynią dalsze osoby z Florentyny: Barbarę Krupińską, Grażynę Kryszak, Krystynę Magiera, Danutę Matysiak, Danutę Gąsior, Małgorzatę Jakubek, Paulinę Olszewską.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna; Okna Wiary, Gościa Niedzielnego. Można także nabyć obraz na desce przedstawiający Matkę Bożą Dębską.
 3. Zapowiedzi przedślubne:
 • Ciemcia Wacław, wdowiec, zam. par. Dębe; Maria Macke, wdowa, zam. par. Lisków
 • Krupiński Szymon, kawaler, zam. par. Koźminek; Joanna Olejniczak, panna, zam. par. Dębe.

 

           Ks. Sławomir Kęszka

          Proboszcz