(Mt 17, 1-9)

(Mt 17, 1-9)

 1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przyświeca mu hasło: „Eucharystia i misje” – przed kościołami zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, wspomagającej polskich misjonarzy.
 2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Kobiet wszystkie Panie ogarniamy modlitwą i składamy serdeczne życzenia: Niech Bóg błogosławi, obdarza dobrym zdrowiem, radością i Pokojem!
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Nabożeństw Pasyjnych DROGI KRZYŻOWEJ – w piątki Wielkiego Postu: w Kamieniu o godz. 17.00; w Dębem po Mszy św. o godz. 18.00 i GORZKICH ŻALÓW w Dębem w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 12.30.
 4. Ofiary na potrzeby naszej Parafii Ksiądz Proboszcz będzie zbierał przed kościołami wyjątkowo za tydzień − w III niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za dar modlitwy i serc.
 5. W piątek o godz. 19.00 próba scholii Szczygiełki. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. W nadchodzącą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej, a po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone będzie przez osoby z Akcji Katolickiej z naszej parafii.
 7. We wszystkie dni powszednie przed Mszą świętą o godz. 18.00 (około godz. 17.55) odmawiana jest dziesiątka Różańca świętego – z myślą przewodnią „Ratuj i wspieraj nas Matko” w intencji Kościoła, diecezji, parafii, Ojczyzny i w naszych potrzebach osobistych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian, a osoby chore i starsze, które nie mogą przybyć do kościoła parafialnego, do duchowej łączności w modlitwie.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: +Stanisław Janczak. Obejmijmy Jego i naszych bliskich zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 9. Program Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych, rozpoczynających się 22 marca – w IV niedzielę Wielkiego Postu̶ i trwających do wtorku 24 marca zamieszczony został w gablotach przed kościołami i na stronie internetowej naszej parafii. Rekolekcje dla dorosłych głosić będzie Jarosław Wąsowicz, salezjanin, a dla dzieci i młodzieży ze szkół w naszej parafii poprowadzi je w dniach od 23 do 25 marca ks. Marcin Nowicki ze Skalmierzyc.
 10. Trwają prace przy więźbie dachowej w naszej świątyni parafialnej. Realizowany jest obecnie drugi etap, tj. konserwacja preparatami ochronnymi całości drewnianej konstrukcji dachu.
 11. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej Paniom ze Szkurłat: Zofii Banaszewskiej, Stanisławie Pilarczyk, Beacie Grzelak, Bogumile Olejniczak, Elżbiecie Gałęska, Bronisławie Grzeluszka oraz za ofiarę 140 zł na kwiaty do grobu Pańskiego. Za tydzień o zadbanie o kościół parafialny prosimy osoby z Dębego: Sylwestra Klibra, Grzegorza Solarczyka, Danutę Nadera, Ewę Kowalską, Annę Grzeluszka, Marię Sałata, Wiesława Tomczyka, Renatę Kaczmarek, i Renatę Kucharską.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekuna, Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz