1. Trwa czas przygotowania do Nawiedzenia Rodzin przez naszą Panią Dębską w kopii Jej Cudownego Wizerunku. Od wczorajszego dnia do niedzieli 10 lutego po Mszy św. o godz.18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30 prosimy „Krótką Nowenną do Matki Bożej Dębskiej” o godne przeżywanie czasu Jej Nawiedzenia Rodzin w parafii i coraz pełniejsze otwarcie naszych serc ku Bogu.
 2. Dziś przed kościołami zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe w naszej Diecezji. Są nimi: klasztor Sióstr Karmelitanek w Niedźwiadach k. Kalisza, Sióstr Klarysek w Kaliszu, Sióstr Klarysek Kapucynek w Ostrowie Wlkp. i Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za dar serc.
 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. Modlitwa w intencji Rodzin i obrony życia w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Początek jak zwykle o godz. godz. 17.00, a Eucharystia o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek, godz. 19.00 próba scholii Szczygiełki. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu.
 6. W poniedziałek 11 lutego, w Święto Objawienia się Matki Bożej w Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msze Święte w kościele parafialnym w Dębem o godz. 9.00 i 17.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie przyjazdu na Eucharystię osobom starszym z naszej Parafii.
 7. Także 11 lutego, po Mszy św. o 18.00, Matka Boża Dębską w kopii Jej Cudownego Wizerunku wyruszy do Rodzin w Młynisku. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie mieszkańców Młynisk. Po Eucharystii nastąpi przekazanie kopii Cudownego Wizerunku MB Dębskiej Opiekunowi Nawiedzenia i mieszkańcom tej miejscowości. W „Modlitewnik Liturgii Nawiedzenia” będzie można zaopatrzyć się od przyszłej niedzieli w zakrystii.
 8. W najbliższym czasie Sołtysi miejscowości należących do naszej Parafii przyjmować będą od mieszkańców pieniądze na fundusz wywozu śmieci z naszego cmentarza parafialnego.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: +Róża Ignaszak i +Marianna Pospiech. Polecajmy Je i naszych bliskich zmarłych Miłosiernemu Bogu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. Dziękujemy za ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Zebrano 169 zł.
 11. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej paniom z Morawina: Alicji Góra, Ewie i Mariannie Marczyńskim, Janinie Wawrzyniak, Antoniemu Marczakowi, Monice Banasiak, Alicji Łuczak, Bernadetcie Witczak, Elżbiecie Haładyn, Agnieszce Fułek i Wioletcie Pogorzelec oraz dziękujemy za ofiarowane kwiaty. Prosimy dalsze osoby z Morawina: Alinę Haładyn, Magdalenę Zgirską, Ewę Smoliga, Martę Kiczman, Jolantę Stefańską, Ewę, Janinę i Małgorzatę Kraszkiewicz, Dorotę Krzyżaniak i Agnieszkę Tomczak o zadbanie o nasz kościół parafialny.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 

Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz