J 9,1-41

J 9,1-41

  1. W związku z wprowadzonym przez władze państwowe stanem epidemii i dyspensą od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach Świętych, ogłoszoną 13.03.2020 r. przez Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, prosimy o modlitwę w rodzinach i korzystanie z transmisji Mszy Św. w telewizji, radio lub na platformach cyfrowych. Pamiętajmy, że w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób. Komunia Święta udzielana jest na rękę, ale można też przyjąć Pana Jezusa duchowo. Warunkiem jest wzbudzenie wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
  2. W środę Zwiastowanie Pańskie, czas dorocznego odpustu w naszej Parafii. Eucharystia o godz.9.00, 17.00 i 18.000. Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o pozostanie w domach i łączność duchową z modlitwą zanoszoną w naszym kościele parafialnym. Prośmy Matkę Dębską o ocalenie nas wszystkich od zarażenia się koronawirusem i oddalenie pandemii od Polski i całego świata. W tym dniu przeżywamy także Dzień Świętości Życia i 28.rocznicę powstania Diecezji Kaliskiej.
  3. Przypominamy, że we wszystkie dni powszednie przed Mszą świętą o godz. 18.00 (około godz. 17.55) odmawiana jest dziesiątka Różańca świętego – z myślą przewodnią „Ratuj i wspieraj nas Matko” w intencji Kościoła, diecezji, parafii, Ojczyzny, za chorych, cierpiących i w naszych potrzebach osobistych.
  4. Nabożeństwo Pasyjne Drogi Krzyżowej pozostaje bez zmian, ale ze względu na zaistniałą sytuację prosimy o pozostanie w domach i o łączność modlitewną z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlk. skąd w piątki o godz. 19.30 transmitowane jest nabożeństwo przez Diecezjalne Radio Rodzina.
  5. Spotkanie dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej w dalszym ciągu jest odłożone na późniejszy termin.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: + Grażyna Andrzejak .Obejmijmy Ją i naszych bliskich zmarłych modlitwą: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  7. Składamy podziękowanie panu sołtysowi Ryszardowi Wypychowi i mieszkańcom sołectwa Kamień za 2.430 zł zebrane na fundusz wywozu śmieci z cmentarza parafialnego w Dębem.
  8. Kancelaria Parafialna czynna jest w środy i piątki po wieczornej Mszy Świętej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  9. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Dębego: Monice Chojnackiej, Krystynie Kot i Zdzisławowi Tomaszewskiemu oraz za ofiarę 40 zł. Za tydzień o zadbanie o kościół parafialny prosimy dalsze osoby z Dębego: Halinę, Honoratę i Zofię Michałek, Marię i Magdalenę Białkowskie, Marię Mikołajczyk, Wandę Pospiech, Ewę Pastuszak i p. Bałch.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz