1. Ofiary składane dziś przed kościołem przeznaczone są na Radio Maryja i Telewizję Trwam
 2. Jutro gościć będziemy pątników Pielgrzymki Promienistej zmierzających z Gniezna do Częstochowy, którzy nocować będą w szkole w Dębem. Planowany czas wejścia pielgrzymów ok. godz.18:30. Prosimy Parafian o powitanie pątników.
 3. W środę 74. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia polecajmy w modlitwie tych wszystkich, którzy walczyli o wolność Polski. Jednocześnie tego dnia rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas ważnych rocznic i wydarzeń patriotycznych. Tradycyjnie jest to także miesiąc trzeźwości i czas modlitwy oraz podejmowania postanowień trzeźwościowych, aby przeprosić Boga i prosić o wiele łask dla siebie, naszych bliskich oraz dla naszej Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
 • W Pierwszy Czwartek w Bazylice Świętego Józefa modlitwa w intencji Rodzin i obrony poczętego życia. Początek od godz. 17.00
 • W Pierwszy Piątek zapraszamy wszystkich Czcicieli Serca Jezusowego na wspólną modlitwę .Msze Św. w naszej parafii: Zborów – godz.15:30; Kamień – godz.16:30; Dębe – godz. 18:00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 • Pierwsza Sobota: odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 1. W poniedziałek, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego i tradycyjny odpust w Zborowie. Msze Święte w Dębem: godz. 9:00 i 16:00; w Kamieniu godz. 17:00; Uroczystość Odpustowa w Zborowie godz. 18:00. Zapraszamy Asystę, Ministrantów, Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 2. W dniach od 9-15 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Liskowa – Grupa Bursztynowa. Szczegóły i zapisy u ks. Wojciecha.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Janina Łuczak, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i ofiarowane kwiaty osobom ze Starego Nakwasina i Kol. Dębe. W tym tygodniu prosimy o zadbanie o naszą świątynię kolejne osoby ze Starego Nakwasina i Kol. Dębe.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna; Gościa Niedzielnego.

 

Życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji.

Starajmy się przeżywać je z Bogiem, pamiętając o modlitwie i Mszy Świętej.

Ks. Sławomir Kęszka

Proboszcz