1. Dziś, jak zwykle, w II niedzielę miesiąca, tzw. taca inwestycyjna przeznaczona na potrzeby prac realizowanych w naszej Parafii. Bóg zapłać za modlitwy i dary serc dla naszej wspólnoty.
 2. Z dniem 6 sierpnia zaprowadzona została Księga Ofiarodawców Parafii Zwiastowania NMP w Dębem. Wszystkich Ofiarodawców polecamy w nieustającej modlitwie Ojcu Niebieskiemu za wstawiennictwem Naszej Matki i Pani Dębskiej.
 3. W najbliższy wtorek przypada 13 dzień miesiąca  – Dzień Fatimski. Wszystkich czcicieli MB w znaku z Fatimy zapraszamy na wspólną modlitwę: 17.15 – Różaniec Święty z procesją wokół kościoła; 18.00 – Msza Święta.
 4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP i Dożynki Parafialno-Sołeckie 2019. Msze Święte według harmonogramu niedzielnego: w Dębem godz. 8:00 i 12:30;w Zborowie godz. 9:30; w Kamieniu godz. 10:45. Zapraszamy już dzisiaj  Naszych Parafian i Gości na wspólne świętowanie z podziękowaniem za plony i z modlitwą o szacunek dla chleba i pracujących na roli. Wieniec Dożynkowy przygotowują Parafianie z Morawina, a chleby i owoce osoby ze wszystkich miejscowości Parafii.
 5. Wszystkim osobom, które w minionym tygodniu, z potrzeby serca, wykonały prace na rzecz naszej Parafii składam serdeczne podziękowania i polecam Ich Bogu Ojcu przez wstawiennictwo Matki Bożej, naszej Opiekunki i Patronki.
 6. Rozpoczęły się kolejne prace przy świątyni parafialnej w Dębem mające na celu zabezpieczenie elewacji kościoła przed dalszym niszczeniem oraz związane z odnowieniem kaplic przedpogrzebowych i murowanego ogrodzenia ze stacjami Drogi Krzyżowej otaczającego kościół. Także w minionym tygodniu, zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, świątynia w Dębem zaopatrzona została w sprzęt gaśniczy i oznakowania dróg ewakuacyjnych.
 7. Składam podziękowanie tym wszystkim Parafianom, którzy udzielili gościny pielgrzymom udającym się na Jasną Górę, którzy każdego roku zatrzymują się na nocleg na terenie naszej Parafii. Wszyscy, którzy pomogli pątnikom poleceni zostaną Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Dębskiej, w najbliższą środę.
 8. Msza św. z Nowenną za zmarłych sprawowana jest w każdy piątek. Natomiast w każdą środę polecane są Bogu, przez wstawiennictwo MB Dębskiej, intencje błagalne i dziękczynne. Wypisać je można na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła parafialnego i złożyć je wraz z ofiarą do przeznaczonej na ten cel skarbony lub przynieść do biura parafialnego.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana +Teresa Krysiak. Polecajmy Ją oraz wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. W dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
 11. Dziękujemy za posprzątanie świątyni parafialnej w Dębe paniom z Biernatek: Agnieszce Rajm, Mirosławie Marczak, Elżbiecie Rubas, Danucie Hinc oraz za zakupione kwiaty w cenie 70 złotych. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy kolejne osoby z Biernatek: Zofię Smoliga, Beatę Owczarek, Wiesławę Jóźwiak, Jadwigę Piegat, Iwonę Czarnecką, Barbarę Mituta i Marka Kowalczyka.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Opiekuna i Gościa Niedzielnego.
 13. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks.Sławomir Kęszka

Proboszcz