1. Z ufnością zawierzajmy Bożej Opatrzności wszystkie dzieci oraz nas samych w czasie wakacyjnego wypoczynku. Starajmy się przeżywać go z Bogiem, pamiętając o modlitwie i Mszy świętej.
  2. W najbliższą sobotę 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Różaniec Fatimski z Figurą MB wokół świątyni parafialnej o godz. 17.15. Zapraszamy czcicieli MB Fatimskiej do wspólnej modlitwy.
  3. Od 9 do13 sierpnia będzie miała miejsce piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Liskowa– Grupa Bursztynowa. Szczegóły i zapisy u Księdza Mariusza. Zapraszamy do pielgrzymowania do naszej Matki i Królowej – Pani Częstochowskiej.
  4. Pamiętajmy, że Msza św. na cmentarzu w Dębem sprawowana będzie 4 sierpnia o godz. 00 – a nie jak do tej pory na początku lipca.
  5. Trwają prace konserwatorskie Ołtarza Głównego z Cudownym wizerunkiem Matki Bożej ze Szczygłem. Prosimy o modlitwę i o wsparcie finansowe tego dzieła. Dotychczas na ten cel zebrano: taca z II niedzieli czerwca 5.320 zł, Ksiądz Proboszcz ofiarował z prowadzonych przez siebie poza parafią Rekolekcji 4.150 zł.; ofiary anonimowych Darczyńców 1.000 zł.; ofiary złożone do skarbony przy obrazie MB Dębskiej 900 zł; Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych 800 zł. Poza tym Rodzice Dzieci Komunii Rocznicowej złożyli ofiarę 980 zł, która przeznaczona została na obraz do ołtarza i nowe oświetlanie w kaplicy przy prezbiterium.
  6. Przypominamy, że z dniem 5 lipca 2019 r. Msza św. z Nowenną za zmarłych sprawowana będzie w każdy piątek. W każdą środę, od 3 lipca, polecane będą Bogu przez wstawiennictwo MB Dębskiej intencje błagalne i dziękczynne. Wypisać je można na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła parafialnego i złożyć je wraz z ofiarą do przeznaczonej na ten cel skarbony lub przynieść do biura parafialnego. Modlitwa za innych żyjących ludzi otwiera nasze oczy na ich potrzeby. Bywa tak, że rzeczywiście, nie wiemy, jak pomóc komuś, czy dziękować za otrzymane łaski, ale to jedno możemy zawsze czynić – pomodlić się w środowej nowennie za przyczyną MB Dębskiej, naszej Opiekunki i Nauczycielki.
  7. Na Radio Maryja i Telewizję Trwam złożono do puszek 167.50 zł. Bóg zapłać za dar serc.
  8. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymko-wycieczkę na Dolny Śląsk, która będzie miała miejsce 14 września. Cena za jedną osobę 100 zł.
  9. Za tydzień II niedziela miesiąca. Naszymi modlitwami i ofiarami wspierajmy naszą Parafię. Bóg zapłać za dar modlitwy i ofiary składane na dzieła w naszej Parafii.
  10. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafialnej osobom z Beznatki: Ewie Ukleja, Marioli Hancyk, Annie Trzeciak, Zofii Dulas, Renacie Witczak, Edycie Kurdyk, Elżbiecie Frątczak, Leokadii Grzybowskiej, Henryce Witczak oraz za ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę o zadbanie o kościół parafialny prosimy osoby z Bystrka i Korku: Agnieszkę Staszak, Barbarę Szurmińską, Beatę Wojciechowską, Ewę Goral, Honoratę Olszewską, Krystynę Kopeć, Annę Tułacz, Marię Chabierską i P. Gil.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania Dwutygodnika Opiekun oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
  12. Ogłoszenia przedślubne umieszone są w gablotach przed kościołami.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wszystkich powierzamy Matce Bożej Dębskiej i Jej orędownictwu za nami u Jezusa Chrystusa.

Ks.Sławomir Kęszka